Barevné proužky na zubních pastách

Informace o tom, že barevný proužek (černý, červený, zelený či modrý proužek) informuje zákazníky ohledně složení, a dělí tak pasty na přírodní či chemické, se nezakládají na pravdě. Barevný proužek s tím nemá nic společného, jedná se pouze o HOAX (rychle se šířící lživý email). Žádná vyhláška či zákon či norma ani nenakazuje výrobcům zubních past takové barevné proužky vytvářet, proč by si tedy výrobce sám na sebe šil bič s černým proužkem?

Barevné proužky na zubních pastách


Autorem následujícího textu je Petr Hnízdil, produktový specialista Profimed s.r.o.
Jedná se pouze o fámu matoucí zákazníky. Barevné (červené, modré, černé) proužky opravdu nijak nesouvisí s kvalitou zubních past, ani s obsahem škodlivých chemikálií. Je vhodné si všimnout, že barva proužku vždy koresponduje s barvou textu. Jedná se pouze o tiskovou značku pro optiku a čtecí zařízení potiskovacích a svařovacích strojů, která je využívána pro správnou orientaci tuby na výrobním pásu. Tiskové značky tam umísťuje program plnícího a balícího stroje a nijak nesouvisí s klasifikací nezávadnosti zubní pasty.

Další zdroje: Hoax.cz, Youtube.com - ukázka práce stroje plnícího tuby, Profimed, Blog.wuwej.net, Libereckadrbna.cz 2014


VĚČNÝ KALENDÁŘ
Co bylo za den (1900-2050)


Informace na tomto webu jsou veřejně dostupné a čerpají z různých zdrojů, které jsou uvedeny.
Autor webu (petr@skaut.cz) nenese odpovědnost za případné použití chybných informací.